14 listopada 2011

Dobrowolny atak na płytkę...

No więc dziś poruszę temat często nieznany do końca, a mianowicie ściąganie masy żelowej.
    Paznokcie przedłuża się tipsem (czasem formą) i po 3 tygodniach od tego widoczny jest już odrost paznokcia przy wale paznokciowym. 3 tygodnie to czas po jakim powinno się masę żelową uzupełnić, ewentualnie odnowić. U niektórych proces wzrostu trwa wolniej i mogą sobie pozwolić na dopełnienie raz w miesiącu, a u niektórych szybciej, 3 tyg. to termin umowny, którego się trzymamy. Nie należy czekać aż paznokcie same odrosną skracając co jakiś czas płytkę, ponieważ masa przesuwa się w kierunku wolnego brzegu i powoduje tym obciążenie dla płytki, na dodatek problemem jest niezabudowana krzywa c, która przez okres 5-6 tyg. poprzez wzrost płytki przesuwa się odkrywając punkt stresu (miejsce najbardziej narażone na urazy mechaniczne).
   
    Jeśli traktujemy przedłużanie jego usługę jednorazową lub też po przedłużeniu stwierdzimy, że jednak naturalne, niedługie paznokcie bardziej nam służą to wtedy należy ów żel zdjąć. Tylko jak?
    
    Na zdj po lewej widać paznokcie dobrowolnie zerwane przez ich posiadaczkę. Jest to zjawisko dość często spotykane, gdy klientka się śpieszy albo/i nie wie jak bezboleśnie i bez niszczenia płytki się pozbyć żelu. Zrywanie jest jedną z najgorszych rzeczy jakie możemy zrobić swoim paznokciom, ponieważ bardzo uszkadza płytkę przez co daje możliwość wkroczenia w ubytki bakteriom, drobnoustrojom, alergenom. Potrafi to doprowadzić do chorób dermatologicznych. Jest też ryzyko wystąpienia onycholizy - częściowego oderwania się płytki od macierzy paznokcia przy wolnym brzegu. Nie jest to przyjemne lekko mówiąc. No i wiadomo, że paznokcie po takiej własnoręcznej ingerencji bez podstawowej wiedzy o paznokciach są bardzo osłabione, trudno je przywrócić do naturalnego stanu, dopóki nie odrosną całkowicie.
  
     Na zdj po prawej widać profesjonalnie ściągniętą masę przez stylistkę. Panuje bowiem zgubne przekonanie, że stylistka zrywa masę, ale jest to nieprawda. Jest to niedopuszczalne. Żel ściąga się bezboleśnie i bez uszczerbku dla płytki.

 Więcej o manicurze biologicznym i mechanicznym w następnych notkach, serdecznie zapraszam

6 komentarzy:

 1. zabolało mnie na sam widok. ech

  OdpowiedzUsuń
 2. widziałam jeszcze gorsze, uwierz..

  OdpowiedzUsuń
 3. masakra takie samowolne zdzieranie paznokci...pozniej taka klienta opowiada naookolo jak to bardzo zel lub akryl niszczy paznokcie...

  OdpowiedzUsuń
 4. Patrzeć na to nie można.... Brrr!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Na pytania odpowiadam pod postami.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...